strona główna »   katalog urządzeń »
ROSM - SLIM BOX USA - Systemy zabudowane
Zestaw ROSM SLIM BOX Osmoza  zawiera:
- obudowany 5 stopniowy System Odwróconej Osmozy z Mineralizatorem,
- zbiornik magazynujący wodę 19l./ 10l.
- podwójną wylewkę ceramiczną (kranik poboru wody)
- komplet wężyków i przyłączy
 

ZALETY :

 • Możliwość podłączenia do kostkarki lodu - przykładowo do lodówek wyposażonych w kostkarki lodu - dzięki czemu mamy pewność jakości i czystości wody używanej do produkcji kostek lodu.
 • wkład mineralizujący AIMRO wzbogaca oczyszczoną wodę w związki mineralne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego, zawartość wapnia, magnezu, sodu, potasu i chlorków w litrze zmineralizowanej wody zaspokaja dzienne zapotrzebowanie człowieka na pierwiastki przyswajalne z płynów 
 • oprócz typowo domowych zastosowań (woda pitna) - możliwość zastosowania w gabinetach lekarskich, stomatologicznych
 • usuwa 99,8% zanieczyszczeń z wody - woda nadaje się do bezpośredniego spożycia - bez gotowania
 • łatwy w instalacji, estetyczny i ergonomiczny (zamknięty w kompaktowej obudowie) 
 • z systemu uzyskuje się wodę pozbawioną trujących i rakotwórczych związków chemicznych, metali ciężkich, bakterii i wirusów
 • znacznie poprawia walory smakowe i zapachowe wody, redukując chlor i inne związki organiczne
 • koszt przefiltrowania wody jest kilkakrotnie niższy niż butelkowanej wody mineralnej, a jej jakość jest gwarantowana badaniami w laboratoriach amerykańskich i polskich
 • membrana osmotyczna usuwa 96 - 99,8% wszystkich rozpuszczonych w wodzie związków chemicznych
 • bez problemu mieści się w szafce pod zlewozmywakiem, a dzięki bardzo estetycznej płaskiej obudowie urządzenia istnieje możliwość montażu nawet w widocznym miejscu np. na ścianie w kuchni (a zbiornik pod zlewem).
 • Mała konstrukcja systemu zamknięta jest w estetycznej obudowie z tworzywa sztucznego. Zmniejszone gabaryty pozwalają na montaż w trudno dostępnych miejscach.

  Uzdatniona woda magazynowana jest w ciśnieniowym zbiorniku, z którego pobierana jest przez osobny kranik (wylewka ceramiczna) instalowany bezpośrednio na blacie kuchennym lub zlewozmywaku

  Z uwagi na zminimalizowane gabaryty urządzenia w porównaniu do standardowych Systemów RO - wymagane są częstsze wymiany wstępnych wkładów filtracyjnych  (co 3 m-ce)


 • BLOKOWA BUDOWA URZĄDZENIA ROSM-SLIM BOX  - USA  Osmoza
  (5 stopni  filtracji)

  1. Dwa stopnie filtra wstępnego.
   Pierwszy stopień to 5 mikronowy liniowy filtr mechaniczny typu PP-05. Eliminuje on zanieczyszczenia mechaniczne o wymiarach powyżej 5 mikronów. Drugi stopień stanowi wysoko wydajny liniowy wkład węglowy typu In-Line, niwelujący chlor, chlorofenol oraz pozostałe związki chloropochodne (w tym substancje rakotwórcze pochodne metanu).

  2. Membrana osmoza półprzepuszczalna typu TLC o wydajności (75 GPD) max. 280 litrów na dobę. Usuwa ona wszelkie zanieczyszczenia, sole metali ciężkich, wirusy oraz bakterie (wszystkie zanieczyszczenia większe od 0,0001 mikrona).

  3. Automatyczny zawór odcinający sterujący dopływem wody z wodociągu.
  4. Ciśnieniowy zbiornik magazynujący o objętości roboczej 10 litrów.

  5. Węglowy filtr końcowy typu IN-LINE mający na celu poprawę właściwości smakowych oczyszczanej wody.
  6. Mineralizator  wzbogacający uzdatnioną wodę w niezbędne minerały.
  7. Wylewka podwójna (ceramiczny zawór kulowy). 2 pozycje zaworu - woda z minerałami do bezpośredniego spożywania lub bez minerałów do gotowania, przemywania twarzy i innych celów np. żelazko , ekspres do kawy itp.
  ZAKRES DZIAŁANIA

  Zanieczyszczona woda przepływa przez polipropylenowy filtr wstępny typu PP, który eliminuje zanieczyszczenia mechaniczne takie jak ziemia, rdza, szlam, czyli wszystko to co znajduje się w wodzie i ma rozmiary większe od 5 mikronów a czego nie widzimy bez specjalnych urządzeń. Wysokiej klasy węgiel aktywny użyty jako drugi stopień filtra wstępnego znakomicie usuwa chlor i chlorofenole oraz częściowo inne zanieczyszczenia organiczne i nieorganiczne.  Woda wstępnie oczyszczona wpływa do pojemnika z membraną półprzepuszczalną. Tam pod wpływem ciśnienia woda pozbawiona zostaje wszystkich zanieczyszczeń większych od 0,0001 mikrona (w tym soli metali ciężkich). Wypływa jako czysta woda. Drugim wyjściem natomiast wypływa z pojemnika woda omywająca membranę osmotyczną zawierającą wszystkie zatrzymane przez membranę zanieczyszczenia. Brudna woda odprowadzona jest do kanalizacji, a czysta za pośrednictwem automatycznego zaworu odcinającego, regulującego pobór wody z wodociągu, płynie do zbiornika magazynującego. W czasie poboru czystej wody ze zbiornika, przechodzi ona przez filtr węglowy typu IN-LINE w celu poprawienia walorów smakowych a przed wylewką wzbogacona zostaje minerałami, których skład podano w danych technicznych. Mineralizator powoduje m.in. wzrost zawartości jonów wapnia i magnezu w oczyszczonej wodzie.

  DANE TECHNICZNE

  SKŁAD CHEMICZNY MINERALIZATORA
  (wartości maksymalne)

  - calcium cation       

  Ca2+  

  = 26,4 mg/dm3

  - magnesium cation

  Mg2+

  = 20,1 mg /dm3

  - sodium cation

  Na+

  = 1,3 mg/dm3

  - potassium cation

  K+ 

  = 0,7 mg/dm3

  - carbonate anion

  CO32-

  = 25,1 mg/dm3

  - hydro-carb. anion

  HCO32-

  = 30,6 mg/dm3

  - sulfate anion

  SO42-

  = 12,4 mg/dm3

  - chloride anion

  Cl-     

  = 5 mg/dm3


  Montaż gratis !!! -  na terenie Śląska, Małopolski i Warszawy

  Możliwość zakupu na raty (LUKAS Bank lub GE Money Bank)
   

   
  select your language:

  design by Osmoza.com
  copyright 2002
  wszystkie prawa zastrzeżone dla NOBEL - Alfa
  OSMOZA - Filtry do wody pitnej